PRZEBIEG KONKURSU

Przebieg konkursu

Etap I

23 - 24 października 2019
20:00 - 22:00

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, sala nr 338
ul. Okólnik 2, Warszawa

  • wszyscy aplikujący uczestnicy
  • czas przesłuchań: 10 minut dla każdego uczestnika
  • zespół: dwa fortepiany - Łukasz Nagórka i Misato Tokuda
  • program:
  • Igor Strawiński – Dance Sacrale z baletu Święto wiosny
  • Stanisław Moniuszko – Uwertura koncertowa Bajka

Etap II

25 - 26 października 2019
16:00 - 19:40

Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów
ul. Kajakowa 12 B, Warszawa

  • 20 uczestników
  • czas przesłuchań: 20 minut dla każdego uczestnika
  • zespół: Orkiestra Festiwalowa (muzycy Youth Warsaw Wind Orchestra)
  • program:
  • Antoni Dvorzak – Serenada d-moll na instrumenty dęte, op. 44
  • Tomasz Dudziński – Wariacje filmowe na temat arii "Szumią jodły na gór szczycie" Stanisława Moniuszki

Etap III

27 października 2019
16:00 - 19:30

Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów
ul. Kajakowa 12 B, Warszawa

  • 6 uczestników
  • czas przesłuchań: 30 minut dla każdego uczestnika
  • zespół: Orkiestra Festiwalowa (muzycy Orkiestry Reprezentacyjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Youth Warsaw Wind Orchestra)
  • program:
  • Gustav Holst - Druga suita F-dur na orkiestrę wojskową
  • Artur Słotwiński – Uwertura rok 1918 na orkiestrę dętą

Koncert Galowy

27 października 2019
20:00

Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów
ul. Kajakowa 12 B, Warszawa

  • laureaci 3 pierwszych miejsc
  • zespół: Orkiestra Festiwalowa (muzycy Orkiestry Reprezentacyjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Youth Warsaw Wind Orchestra)
  • program:
  • Tomasz Dudziński – Wariacje filmowe na temat arii "Szumią jodły na gór szczycie" Stanisława Moniuszki (zdobywca III miejsca)
  • Gustav Holst - Druga suita F-dur na orkiestrę wojskową (zdobywca II miejsca)
  • Artur Słotwiński – Uwertura rok 1918 na orkiestrę dętą (zdobywca I miejsca)

Wydarzenia Towarzyszące:

24 / 25 / 26 października 2019
Plac Zamkowy w Warszawie

  • g. 10:30 – 12:30 – zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem (dla uczestników konkursu)

25 października 2019
Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów

wykłady:

  • g. 20:00 – dr Ignacy Zalewski, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie – „Stanisław Moniuszko jako zapomniany geniusz kultury europejskiej epoki romantyzmu”
  • g. 20:30 – Paweł Pudło, kompozytor – „Możliwości techniczne instrumentów dętych blaszanych jako element kształtowania mojego języka dźwiękowego, na przykładzie kompozycji War Horns”

26 października 2019
Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów

wykłady:

  • g. 20:00 – mgr Bartłomiej Łubian, ZPSM nr 1 w Warszawie – „Praca nad oddechem i artykulacją w grze na instrumentach dętych w kontekście wyzwań kapelmistrza-dyrygenta”
  • g. 20:30 – mgr Artur Słotwiński – „Uwertura rok 1918 Artura Słotwińskiego w kontekście kształtowania literatury specjalistycznej dla dyrygentów orkiestr dętych”
  • g. 21:00 – Poczęstunek
Źródła fotografii:
Band of the West performs at Fiesta in Blue 2018 by Ismael Ortega, public domain / fragment oryginału