WWECC 2019 startuje 23 października!

Już 23 października rozpocznie się Warsaw Wind Ensemble Conducting Competition 2019 – międzynarodowy konkurs dyrygentów orkiestr dętych!

Konkurs składać się będzie z trzech etapów, a w szranki stanie 20 dyrygentów z 11 krajów! Uczestników będzie oceniać jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Szymona Kawalla – Dziekan Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Pierwszy etap odbędzie się w dniach 23 – 24 października (w godz. 20:00 – 22:00) na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (sala nr 338). Dyrygentom towarzyszyć będzie dwoje pianistów, a do wykonania będzie Dance Sacrale z baletu Święto wiosny Igora Strawińskiego oraz Uwertura koncertowa Bajka Stanisława Moniuszki.

Kolejne etapy konkursu odbędą się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów. Drugi etap odbędzie się w dniach 25 – 26 października (w godzinach 16:00 – 20:00). Dyrygenci poprowadzą Orkiestrę Festiwalową składającą się z muzyków Youth Warsaw Wind Orchestra. W repertuarze znajdą się dwa utwory: Serenada d-moll na instrumenty dęte Antoniego Dvorzaka oraz Wariacje filmowe na temat arii „Szumią jodły na gór szczycie” Stanisława Moniuszki Tomasza Dudzińskiego.

25 i 26 października po przesłuchaniach konkursowych (w godzinach 20:00 – 21:00) odbędą się także wykłady prowadzone przez pedagogów, kompozytorów i muzyków (prelegentami będą pedagog i kompozytor Ignacy Zalewski, kompozytor Paweł Pudło, muzyk trębacz Bartłomiej Łubian oraz kompozytor Artur Słotwiński).

Finał konkursu odbędzie się w niedzielę 27 października (w godzinach 16:00 – 19:30), podczas którego 6 najlepszych dyrygentów poprowadzi znacznie większą Orkiestrę Festiwalową składającą się z muzyków Orkiestry Reprezentacyjnej SGGW oraz Youth Warsaw Wind Orchestra. W repertuarze finału Druga suita F-dur na orkiestrę wojskową Gustava Holsta oraz Uwertura rok 1918 Artura Słotwińskiego.

Kulminacją będzie Koncert Galowy, który odbędzie się na zakończenie Konkursu, 27 października o godzinie 20:00 w DOK Ursynów. Podczas koncertu ogłoszeni zostaną laureaci Konkursu. Najlepsi dyrygenci odbiorą nagrody oraz zadyrygują Orkiestrą Festiwalową, która wykona utwory z repertuaru konkursowego.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, a przesłuchania otwarte dla publiczności.

Szczegóły znajdują się na stronie internetowej konkursu: www.wwecc.warsawwindmusic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *